چاپ        ارسال به دوست

اطلاعیه مهم مرکز فناوری اطلاعات

قابل توجه كليه كاربران دانشگاه

  جهت بهره برداري بهينه از پهناي باند تخصيص يافته به كاربران رعايت موارد ذيل توسط كاربران الزامي است :

1-    براساس مصوبات شوراي فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران به منظور استفاده بهينه از پهناي باند اينترنت ترافيك تخصيص يافته به كليه كاربران از تاريخ 95/7/10 از روزانه به هفتگي تغيير يافت.

2-    كاربران محترم جهت دريافت فايل ارتباط با اينترنت  و مشاهده راهنماي استفاده از خدمات  برخط   مي توانند به  وبگاه مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران به آدرس :  http://itc.umz.ac.ir  مراجعه نمايند.

3-    استفاده از شبكه دانشگاه صرفا جهت انجام امور آموزشي، پژوهشي و اداري و امور مرتبط با وظايف قانوني دانشگاه مجاز است و هرگونه سوء استفاده از منابع شبكه برطبق قوانين جاري كشور موجب قطع اتصال و پي گيري قضايي خواهد شد.

4-    تاكيد مي گردد كه كاربران جهت استفاده از سامانه هاي دانشگاه مانند سامانه هاي آموزشي، مكاتبات اداري، مالي، اي ميل ، دانشجوئي و  راهبران پرتال دانشگاه  و ...  اتصال خود را از اينترنت قطع نمايند. بديهي است در صورت استفاده از اتصال براي موارد ذكر شده تمامي ترافيك استفاده شده از سهميه كاربر استفاده شده است.

5-    برخي از نرم افزارهاي پر كاربرد از طريق شبكه داخلي و آدرس :  ftp://ftp.umz.ac.ir   بدون استفاده از اتصال اينترنت قابل دريافت هستند. درصورت نياز به دريافت فايلهاي با حجم بالا و مرتبط با مسائل آموزشي و يا پژوهشي اساتيد محترم مي توانند با ارسال يك اي ميل به آدرس: 

 software_request@umz.ac.ir     و درج نام و نام خانوادگي و ضرورت دريافت فايل و آدرس دريافت فايل مورد نظر تا حداكثر 48  ساعت بعد نتيجه را دريافت نمايند.

6-     مسئوليت استفاده از اتصال اينترنت برعهده هر كاربر است. لذا از دراختيار قرار دادن اطلاعات كاربري خود به ديگران خودداري شود ، درغير اينصورت موجب قطع اتصال خواهد شد.

7-    با توجه به موارد بالا افزايش حجم ترافيك اختصاص يافته به كاربران به جز در موارد خاص و طي مراحل قانوني امكان پذير نخواهد بود.

8-    توصيه مي گردد كه كاربران محترم جهت دريافت به روزرساني هاي سيستم عامل ويندوز (نگارشهاي مختلف) و آنتي ويروس نود 32 با استفاده از راهنماي درج شده در وبگاه مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران http://itc.umz.ac.ir  از منابع شبكه داخلي استفاده نمايند. در غيراينصورت دريافت به روزرساني هاي مذكور از حجم ترافيك تخصيص يافته استفاده شده است.

 


١١:٣٠ - 1395/07/14    /    شماره : ١٠٧٨٤    /    تعداد نمایش : ٩٤٤خروج