چاپ        ارسال به دوست

رییس مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه خبر داد

نسخه جديد وبگاه دانشگاه مازندران رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، با حضور دکتر میرنیا رییس دانشگاه، مراسم رسمی راه اندازی و رونمایی از نسخه جدید وبگاه دانشگاه مازندران در صبح روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه در مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه برگزار شد.

       دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و پیگیری های همکاران مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه گفت: وب سایت یک سازمان، شخصیت بیرونی و خروجی آن سازمان را به معرض نمایش خواهد گذاشت. از این رو، این مهم برای ما از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده چرا که چهره ی صحیح دانشگاه را نشان داده و مخاطبان خارجی ما از این طریق می توانند با ما آشنا شده و ارتباط برقرار نمایند.

       رییس دانشگاه منتخب استان با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط با دانشگاه های خارج از کشور خاطرنشان کرد: اکنون که وارد مرحله ی جدیدی از ارتباط شدیم می بایست تولید محتوا را جدی گرفته و بویژه در خصوص درج مطالب مورد نیاز مخاطبان غیرفارسی زبان، به تولید مطالب ضروری با ترجمه انگلیسی پرداخته و با تشکیل سریع کمیته مربوطه، اطلاعات اولیه مورد نیاز مخاطبان و مشتریان بیرونی تهیه و تامین گردد.

       دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش به ایجاد دفتر کنفوسیوس در دانشگاه مازندران اشاره کرد و افزود: قصد داریم تا این مرکز را همانند دانشگاه های بین المللی امام خمینی(ره) قزوین و دانشگاه فردوسی مشهد به مرکزی جهت آموزش زبان فارسی برای غیرفارسی زبانان تبدیل کنیم تا دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایران، جهت یادگیری زبان فارسی در این دانشگاه مستقر شوند که در این خصوص تمهیدات لازم برای حضور حدود 700 دانشجوی خارجی اندیشیده شده و در حال انجام می باشد.

       رییس دانشگاه مازندران در پایان سخنانش با تاکید بر بروز رسانی محتوای وب سایت دانشگاه، اهتمام لازم در زمینه ی پاسخگویی اشکالات احتمالی و فراهم نمودن امنیت لازم آن، خواستار آماده سازی هر چه سریع تر محتوای سایت شد و هشدار داد: در غیر این صورت جذب دانشجوی خارجی را از دست خواهیم داد.

 

دکتر سعید یگانگی مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران نیز در مراسم رونمایی از نسخه جدید وبگاه دانشگاه گفت: این پروژه از حدود یک سال قبل در این مرکز کلید خورده که با بررسی های بعمل آمده بر روی محصولات شرکت ها و دانشگاه های معتبر، در نهایت و با مشورت و تایید همکاران گروه کامپیوتر، با شرکتی قرارداد بستیم که در حال حاضر دانشگاه های تربیت مدرس، علوم پزشکی ایران، علوم پزشکی تهران، نهادهای مهم کشوری نظیر دفتر مقام معظم رهبری، دفتر ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و سازمان های منظمی از این دست، از محصولات این شرکت استفاده می کنند.

       دکتر یگانگی با بیان این مطلب که آموزش های لازم توسط کارشناس این شرکت برای همکاران فنی دانشگاه و کارشناسان بخش ها و حوزه های مختلف دانشگاهی در 17 فروردین ماه برگزار گردید خاطرنشان کرد: از هفته ی گذشته نسخه ی جدید در دسترس قرار گرفت و اصلاحات مورد نظر انجام شد و امروز نیز به شکل رسمی رونمایی شده و در اختیار کاربران دانشگاهی قرار گرفته است.

       مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران سپس به برخی خصوصیات و ویژگی های وب سایت جدید اشاره کرد و افزود: قالب در نظر گرفته شده در صفحه ی اصلی، قابلیت نمایش در صفحات کوچک، دستگاه های موبایل و تبلت ها را فراهم می کند، چینش عناصر صفحه بر اساس عرض صفحه تنظیم می شود، صفحه ی انگلیسی آن نیز در دسترس بوده، خدمات و سرویس هایی که بیشترین کاربرد را دارند نیز در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

       دکتر یگانگی ایجاد زیر دامنه های نامحدود را از دیگر ویژگی های پورتال جدید برشمرد و گفت: هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. هم چنین ایجاد فرم های الکترونیکی، ایجاد گردش کار، تولید ثبت نام آنلاین و راه اندازی گردش کار که کاربرد زیادی برای بخش ها و حوزه های مختلف دانشگاهی دارد نیز از دیگر قابلیت های پورتال جدید می باشد.

        مدیر مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران در پایان سخنانش، به عدم محدودیت وب سایت جدید از نظر تعداد زبان اشاره کرد و افزود: این وب سایت تا 24 زبان را می تواند پشتیبانی کند. سایت انگلیسی آن نیز مشابه سایت فارسی طراحی شده و منتظر محتوا و المان های آن هستیم تا به طور شایسته نیازهای مخاطبان بین المللی را فراهم نماییم.


٠٩:٥٩ - 1395/02/01    /    شماره : ١٠٤٥٨    /    تعداد نمایش : ١٦٤٥خروج